Альтернативне опалення майбутнього Неділя, 18.11.2018, 22:31
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [22]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Контакти
Наша пошта
aomcstei@gmail.com
Телефони
+38097-252-49-21
+38050-593-86-90
+38068-135-47-11

Головна » Статті » Мої статті

Котли на твердому паливі


Котли на твердому паливі

Вибір котла

Вибір котла на дерево доцільно проводити з врахування усіх питань, котрі описані нижче.

ПОРАДА. Не варто зосереджуватись тільки на потужності котла, котру якимось чином хтось називає доцільною, не варто приймати рішення тільки за торговою маркою – бажано ознайомитись з різними питаннями практичного користування котлом на дерево і врахувати різні аспекти, котрі забезпечать «правильне» вкладення грошей в свою інвестицію для зменшення оплати за газ і для забезпечення НЕЗАЛЕЖНОСТІ своєї системи обігрівання.

Критерії вибору

Утеплення будинку

Вид основного палива

Можливість димоходу

Тип водяної системи

Інше можливе паливо

Наявність другого котла

Завантаження

Вид радіаторів

Нагляд за котлом

Електропостачання

Приплив повітря

 

ПОРАДА. Всі критерії є важливими, тому необхідно по кожному з них  ознайомитись з поясненням, щоб врахувати їх при виборі способу реалізації системи обігрівання з котлом на дерево

Утеплення будинку. Стан утеплення будинку впливає на кількість тепла, котру повинен виробити котел. Різниця в необхідній потужності котла може бути для однакових по площі будинків 2,5-3 рази!

ЗАУВАЖЕННЯ. Для утеплення потрібні кошти в кілька разів більші ніж для встановлення системи обігрівання. Доступних дешевих і довготермінових кредитів наші банки не дають і немає державної програми заохочення енергозбереження. В інших країнах держава повертає до 25% коштів, затрачених на кредит (8 років під 4%). Але після утеплення будинку суттєво зменшується споживання газу чи дров для обігрівання, потужність котла може бути в 2,5 рази меншою, ніж та, котру вибирають без врахування утеплення. Кілька років тому, після різкого подорожчання газу в Польщі власники будівель почали встановлювати котли на дерево вибираючи потужність котла, котра дорівнювала вже існуючому котлу на газ. Потім були прийняті державні рішення з енергозбереження, появились дешеві і довгі кредити – почався етап утеплення будинків. В результаті вийшло, що встановлені недавно нові ефективні котли, мають надлишкову потужність в 2,5 рази.

Приклад. Будинок не утеплений Втрати в будинку 150 м2 щороку (кВт*год/м3 газу):  дах  4000/500; стіни 6600/825; підлога 3100/388; вікна 9000/1125; вентиляція 7700/962 система опалення 5200/650. Притік сонячної енергії: (кВт*год/м3 газу) 6700/838

Всього газу – 3612 м3/рік. Сума за газ 2637 грн/рік (0,73 грн/м3 - більше 2500 м3/рік).                        

ПОРАДА. Після утеплення будинку можна зменшити втрати тепла в 1,5-2 рази, що дозволить зменшити споживання газу до 1200-1400 м3/рік. і витрачати на оплату за газ не більше 1200 грн/рік! (тариф 0,48 грн/м3 - споживання менше 2500 м3/рік)

Залежність потужності котла від утеплення будинку  Орієнтовні параметри підбору котлів

Котел [кВт]

Площа приміщень [м2]

без утеплення

4см пінопласту

7см пінопласту

10 см пінопласту

10

86

100

120

155

14

120

140

165

215

21

180

210

250

355

28

240

280

330

430

35

300

350

410

540

44

360

440

515

675

Паливо дозволене виробниками котлів: дрова, відходи деревообробки, тирса, брикети, пелети, торф, вугілля, брикети вугільні, брикети торфяні. Для котлів-утилізаторів і деяких піролізних котлів як паливо можна застосовувати: гілки і обрізки дерев, дошки, бруски, папір, солому.

 

   Дрова – найбільш традиційне паливо. Хороші дрова – твердолистяні породи (дуб, бук) – велика віддача тепла, мало сажі. Небажані дрова – соснові породи, вони формують смоляний наліт на стінках котла і в комині, що зменшує потужність котла деколи і в 2-3 рази.

ПОРАДА. Кожен котел має вимоги до вологості дров і до типу дерева – слід вияснити ці характеристики до того, ніж буде вибрано котел.

ПОРАДА. Заготовлювати дрова необхідно за 2-3 роки до використання – природня сушка дров в дровітні за 3 роки дозволяє опустити вологість дров з 25% до 12% - необхідної для кращого горіння, для зменшення сажі і смоли.

 

Вугілля – тепловіддача якісних сортів вугілля вища за віддачу дерева. Не кожен вид вугілля може бути використаний в котлі. Особливо треба звертати увагу на спікання, запиленість. Для бункерних котлів з автоматичною подачею крім чіткого дотримання сорту і розміру кусочків вугілля, бажаним є попереднє миття вугілля для зменшення запиленості.

При використанні дров замість вугілля слід розуміти, що потужність котла буде меншою на 16-20%.

 

Брикети – бажане паливо для котлів. Можуть пресуватись з деревних відходів, лушпиння, соломи, кісточок, вугілля, торфу. Кількість тепла від брикетів практично дорівнює кількості тепла від вугілля, але вони дають значно менше шлаку, попелу і неприємного запаху. Вологість: 8-10%. Зольність: до 1,2%. Теплотворність: 4210-4480 Ккал/кг. Розміри: d - 70мм, l - 100-120мм.

 

Пелети – пресовані маленькі циліндрики, в основному призначені для бункерних котлів з автоматичною подачею. Кількість тепла від пелет практично дорівнює кількості тепла від вугілля. Бункерна система створює можливість автоматичної роботи котла протягом кількох днів. При спаленні 2000 кг пелет виділяється стільки ж теплової енергії, як при спаленні: 3200 кг деревини або 957 м3 газу.

 

Приклад. Для обігрівання будинку площею 150 м2 потрібно в середньому  7,5 м3 пелет на рік.

Приклад. Для приватного будинку площею 150 м2 з тепловим навантаженням 12 кВт щорічна потреба у пелетах складає 4 700 кг. За умови теплоти згорання 5,0 кВт.год/кг отримуємо 23 500 кВт.год. Еквівалентом цьому є 2 350 м3 природного газу. Розмір складу повинен дорівнювати щорічній потребі у паливі плюс 20%. Для складського приміщення, розташованого всередині будинку, щорічна потреба розраховується за такою формулою: опалювальне навантаження 12 кВт х 0,9 м3/кВт = 10,8 м3 (включаючи повітряний простір і порожні ділянки під похилим дном). Для накопичувача, розташованого на вулиці, корисний об'єм розраховується за формулою: 4700 кг : 650 кг/м3 = 7,2 м3 (включаючи повітряний простір).

 

Відходи дерева – в основному бажано використовувати в котлах-утилізаторах або в деяких газогенераторних (піролізних) котлах. 

 

Основне паливо

Марки котлів

Додаткове паливо

Дрова 12% вологості

Маяк, Термо, Atmos, Attack, STROPUVA

Вугілля, брикети

Вугілля

Zebiec, Viadrus, Buderus, STROPUVA

Дрова

Тирса 50% вологості

Піролізний котел КОВСГДВД, комплекси Ясень,

Дрова, відходи

Брикети

Atmos, Attack

Дрова

Пелети

Zebiec, Viadrus, Buderus

 

Можливість використання існуючого димоходу


            Для котла на дерево потрібен окремий канал для димових газів. Категорично не можна користуватись одним каналом для газового котла і для котла на дерево – величезна загроза загорання сажі в димоході і поступлення чадного газу в будинок.

            Всередині комин повинен бути абсолютно щільним (штукатуреним).

            Площа перерізу комина не може бути менша за площу перерізу виходу з котла.

            Бажано гільзувати цегляний канал – це захистить стіни від виходу смоли на стіну. Смола в цегляному комині появляється практично у всіх котлів через те, що використовуються дрова з великою вологістю і через те, що котли на дерево «заставляють» працювати в режимі конденсату (температура «зворотки» котла менше +55 0С) зокрема при зовнішній температурі повітря від +5 0С до -5 0С, коли подавати воду в радіатори від котла достатньо з температурою не вищою +60 0С.        Якщо існуючий цегляний комин має розріз 14х14см, для більшості котлів такий канал недостатній - доцільно виводити димові гази утепленою нержавіючою трубою по фасаду.

 


Тип водяної системи (відкрита чи закрита)

        

         Котли на дерево треба використовувати в роботі з тиском водяної системи, котра вказана в паспорті котла.

            Деякі котли можуть працювати тільки у відкритій (безтисковій) системі. Але в цьому випадку висота стояків системи обігрівання не може бути вищою 6 м (максимум 3 поверхи). Циркуляцію води можна здійснювати і насосом, але змонтованим паралельно з водяним зворотнім клапаном («грушею»).

            Котли на дерево краще пристосовані для роботи з чавунними радіторами – котли на дерево не можуть різко реагувати на зміну подачі тепла, так як це відбувається в системах з газовим котлом. Чавунні радіатори довше тримають тепло, повільно його віддають і котел на дерево «встигає» краще за регулюванням (термостатичним регулятором з ланцюжком для піддувала).     Якщо котел на дерево встановлюється в закриту систему подачі тепла необхідно забезпечити наступне:

-         для безтискових котлів – поставити проміжний пластинчастий теплообмінник відповідної потужності – одна частина теплообмінника через свій насос буде працювати з котлом у відкритій системі; друга частина теплообмінника з іншим насосом буде працювати з системою радіаторів у закритій системі;

-         для тискових котлів – встановити блок безперебійного живлення з акумулятором. Це забезпечить котел від закипання і аварії, дасть можливість подавати тепло і при відсутності електропостачання. Акумулятор 12В 100А*год практично забезпечить добовий режим економної роботи котла і насосів (з певними проміжками в роботі насосів).

        


Наявність другого котла

Котел на дрова може працювати в парі з іншим котлом при певних умовах:

газовий котел в закритій системі

Підібрати тисковий котел на дерево (Маяк, Термо, Viadrus, Buderus, Attack, Atmos)

газовий котел з відкритою системою

Може працювати піролізний котел  .

Можуть працювати тискові котли але для більшості котлів необхідно встановити насос.

 

Бажаний проміжок між завантаженням

                     Приклад. Будинок 180 м2. Щогодини для обігрівання потрібно від 8 кВт/год (на вулиці +5 0С) до 22 кВт/год (на вулиці -19 0С). Якщо котел видає потужність 20 кВт і одне завантаження вистачає на 2 години, то при вуличній температурі +5 0С цього завантаження мало б вистачати на 5 годин, а при  -19 0С  одного завантаження вистачить на 2 години (при спалюванні 1 м3 дров виходить 3200 кВт тепла).

            ВИСНОВОК: не від котла залежить час між завантаженнями, а від наступних чинників:

-         температура зовнішнього повітря;

-         система автоматичного контролю за температурою будинку;

-         розмір утеплення будинку (бажано 15 см); стан утеплення даху, підлоги, вікон;

система проміжної акумуляції тепла між котлом і радіаторами (бажано 500-1000 літровий бак-акумулятор).

 

Вид радіаторів і діаметри труб системи

         Кращим варіантом радіаторів – чавунні.

            Якщо радіатори вже встановлені:

-         пластинчасті або алюмінієві - обовязково повинен бути насос, передбачати резервне електроживлення.

Подача від котла повинна бути трубою не менше 40-50 мм.

 

Можливість нагляду за котлом

При виборі котла слід передбачити фізичну можливість роботи з дровами. Якщо є проміжки доби, коли будуть відсутні жителі в будинку необхідно:

-         передбачити резервне електроживлення;

-         заливати в систему незамерзаючу рідину;

-         встановлювати котли з бункерами (на пелети або на вугілля);

-         встановлювати додатковий котел (газовий, електродний).

 

Стабільність електропостачання

Якщо можливі відключення електроенергії, неохідно встановлювати резервне електроживлення

Приплив повітря

Для роботи котла на дерево потрібне повітря

Слід встанов

Категорія: Мої статті | Додав: PrusakV (21.03.2011)
Переглядів: 7331 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 1.7/3
Всього коментарів: 2
2 роман  
Чи є у вас поверхневий датчик температури до котла zebiec терморегулятор Geco G406-po8

1 Антон  
http://sime.at.ua

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Друзі сайту

Copyright Prusak V.M. © 2018