Альтернативне опалення майбутнього Неділя, 18.11.2018, 22:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [22]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Контакти
Наша пошта
aomcstei@gmail.com
Телефони
+38097-252-49-21
+38050-593-86-90
+38068-135-47-11

Головна » Статті » Мої статті

Підказки та поради власникам щодо вдосконалення енергоощадності будинків

Підказки та поради власникам щодо  вдосконалення енергоощадності будинків

 

Для реалізації енергоощадних заходів  запросіть досвідчених енергоменеджерів.

Здійснюйте сервісне обслуговування систем опалення та охолодження  щороку або що два роки і визначайте необхідність його заміни.

 

Значний ремонт будівлі слід розглядати, як нагоду впровадити заходи з енергоефективності (ЕЕ). Планування модернізації зовнішнього утеплення фасаду (-75% від існуючого коефіцієнту теплозасвоєння)  у рамках загальних ремонтних заходів може знизити витрати на опалення майже на 40%.

 

Тип утеплення: виберіть утеплення в залежності від місця його встановлення (стіна, підлога чи покрівля) та коефіцієнта R (де R – коефіцієнт опору теплопровідності утеплення; чим більше значення R, тим вища ефективність утеплення). Запитуйте у виробника про сертифікат продукції! Якщо товщина утеплення має бути більшою від встановленої у вимогах, перевірте існуючі національні закони, стандарти та норми. 

 

Для встановлення утеплення звертайтеся лише до кваліфікованих компаній.

 

Вимагайте гарантії на кожну послугу від фірми, з якою Ви уклали договір.

 

Якщо у вас є змога утеплити лише одну поверхню, нехай це буде стеля. Адекватне утеплення стелі або мансарди може знизити втрати тепла на 30%.

 

Завжди герметизуйте щілини перед встановленням утеплення. Силіконовий ущільнювач недорогий!

 

Надійно ущільнюйте отвори для сантехніки, електромережі, охолоджувальних та газових магістралей у зовнішніх стінах, підлогах та покрівлях, творячи умови безпечної експлуатації будівлі.

 

Заміна вікон: При заміні вікон,  одним із найважливіших рішень в контексті використання енергії буде вибір типу вікон, які слід купити. Через вплив, який вікна мають як на втрату, так і на надходження тепла, правильний вибір продукції може бути дуже складним. 

 

Трьома ключовими характеристиками експлуатаційних властивостей вікна в контексті енергії є:

- «U-фактор» або коефіцієнт теплозасвоєння

- Коефіцієнт надходження сонячного тепла (КНСТ)

- Пропускання повітря

 

Чим нижче значення «U-фактора», тим кращі теплоізолюючі властивості вікна, і чим вище значення КНСТ, тим більше сонячної енергії надходить через віконну систему. Вікна із високим КНСТ (від 0,7 і вище) розроблено для прохолоднішого клімату, у той час як для гарячого клімату розроблено вікна із нижчим коефіцієнтом.

 

Врахуйте різне покриття вікон на різних сторонах вашої будівлі, щоб мати змогу скористатися пасивною сонячною енергією. Встановіть вікна із найнижчим можливим значенням  U-фактора  на північному фасаді. Виберіть вікна із відповідним покриттям для зниження рівня поглинання, аби забезпечити локальний клімат у східній, західній та південній частинах вашої будівлі. Якщо ви замовили різне покриття для різних вікон, уважно слідкуйте за тим, яке вікно має відповідний тип покриття, оскільки на вигляд вони однакові.

 

При використанні газу із низькою теплопровідністю, наприклад, аргону в герметичному утепленому скляному вікні втрати тепла суттєво знижуються. Більшість великих виробників вікон пропонують аргонове наповнення, як опцію у їхніх найпопулярніших вікнах (інші гази, які застосовувалися чи застосовуються у вікнах, містять діоксид вуглецю СО2, криптон та аргон-криптонові суміші).

 

Вікна із низьким рівнем поглинання та високим КНСТ підходять для північного клімату, при якому пасивне сонячне тепло є вигідним, у той час, як «південні» вікна із низьким рівнем поглинання із низьким КНСТ  більш застосовні у м’якших кліматичних умовах, де літнє охолодження має суттєвіше значення, аніж зимове опалення.

 

Вибирайте вікна із з дерев’яними, вініловими або скловолоконними рамами. Майте на увазі, що рама на сьогодні є найменш ефективною деталлю вікна, тож слід також з’ясувати і коефіцієнт теплозасвоєння рами. 

 

Вироблення тепла

 

Оптимізація теплопродукції є не лише питанням використання технології, але також і типу палива. Вибір джерела палива не зводиться лише до вибору джерела із найнижчою ціною. Нині вибір палива враховує фактори довкілля, зокрема, забруднення повітря та викиди СО2. Беруться до уваги також витрати, пов’язані із ефективністю та вимогами до вашого енергоспоживчого обладнання.

 

Здійснюйте загальну експлуатаційну перевірку один раз щороку:

  • Котел: проведіть перевірку ефективності згоряння у режимах повного та часткового навантаження на пальники.

 

  • Теплообмінник: Після очистки ефективність обладнання може зрости майже на 50% Пальник: Перевіряйте чотири рази на рік, із зміною пір року (зміна погоди впливає на зміни у горінні). Забруднений пальник спричиняє неналежну експлуатацію, менш ефективну та менш безпечну.

 

Якщо вашому котлу понад 10 років, його вигідно замінити на сучасний, з високою ефективністю, проте тут слід взяти до уваги наступне:

При заміні котла завжди враховуйте реальні потреби будівлі у теплі.

 

Встановлення когенератора для виробництва тепла і енергії: ефективність зростає до 95%, а втрати виробництва становлять від 5 до 12%.

 

Заміна палива на біомасу (або газ)

Перехід з електроенергії на газ або дрова залежить від вашого географічного положення.

Встановлення автоматичних контрольних пристроїв на існуючий котел з метою покращення експлуатації – не надто дорого обходиться, проте може відчутно знизити втрати тепла. Упевніться, що котел, пальник та контрольне приладдя (якщо таке існує) відповідають одне одному. Загалом, сучасні енергоефективні котли продаються з уже інтегрованим контролером тепла.

 

Система опалення

 

Заходи із збереження енергії здійснюються також і щодо системи водяного опалення. Водяне опалення є значним споживачем енергії практично у всіх приміщеннях, воно становить основну долю всіх затрат на енергію. Переважно системи водяного опалення діють неперервно, тож і затрати на них мають постійний характер. Неефективність водяного опалення спричинено, насамперед, неефективністю опалювального обладнання та розподільних труб.  

 

Регулярно очищайте систему труб

Уникайте зайвого використання енергії та підтримуйте зручні кліматичні умови у приміщенні у відповідності до температури надворі

Термостат слід встановити у відповідності до настанов із передового досвіду (можуть бути різними у різних країнах). Термостати слід перевіряти, очищати та періодично калібрувати 

У місцях загального користування радіаторні термостатичні клапани (РТК) повинні бути закритими або не використовуватися.

Вимикайте витяжні пристрої (у кухнях та туалетах), якщо це можливо, особливо на ніч та на вихідні дні, оскільки вони теж виводять тепло

У неопалюваних приміщеннях утепліть всі труби та обладнання

Завдяки встановленню належного контролюючого оснащення на системи опалення та подачі гарячої води, поточні витрати на вашу систему центрального опалення можна знизити майже на 20%

У сонячні зимові дні відчиняйте штори на вікнах із південного боку

Перед фасадом із сонячного боку висаджуйте листяні дерева

 

Домашня система подачі гарячої води

 

Затрати на воду складаються із вартості води, вартості нагрівання гарячої води та вартості помпування. За обсягом споживання енергії, нагрівання води є наступним після опалення та охолодження, і впродовж останніх 20 років частка енергії, спожитої на нагрівання води постійно зростала.

 

Високоефективний нагрівач води на природному газі може давати на виході значну кількість гарячої води при суттєво менших експлуатаційних витратах, аніж його електричний аналог.

Водонагрівачі на основі теплової помпи використовують удвічі менше електроенергії, аніж звичайні нагрівачі на принципі електричного опору. Якщо для нагрівання води ви застосовуєте електроенергію, подумайте над можливістю встановлення нагрівача на основі теплової помпи.

Для будівель із значними потребами у гарячій воді для побутово-комунального водопостачання, слід розглянути варіант встановлення нагрівача на сонячній енергії.

Всі труби та обладнання необхідно утеплити. Теплоізоляційна сорочка знизить втрати тепла у режимі очікування (тепловтрати через стінки резервуара) на 25-40%, та забезпечить заощадження оплат за тепло на 4-9%.

Замініть старі душові змішувачі. Ефективні душові насадки можуть знизити витрати гарячої води, притаманні звичайним змішувачам, майже наполовину.

Вимикайте домашню помпу для рециркуляції гарячої води у позаексплуатаційні години.

Категорія: Мої статті | Додав: PrusakV (04.06.2010) | Автор: Василь Прусак E W
Переглядів: 872 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Друзі сайту

Copyright Prusak V.M. © 2018