Альтернативне опалення майбутнього П`ятниця, 19.04.2024, 05:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [22]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Контакти
Наша пошта
aomcstei@gmail.com
Телефони
+38097-252-49-21
+38050-593-86-90
+38068-135-47-11

Головна » Статті » Мої статті

Ринок теплових помп в Україні повинен йти вверх!

Ринок теплових помп в Україні повинен йти вверх!

 

         Теплові помпи є теплопостачаючим обладнанням (також постачають холод) і відносяться до такого, яке використовує Відновлювальні Джерела Енергії (ВДЕ). При розмовах про ВДЕ в Україні – чуємо, в основному, про твердопаливні котли. А Європа масово використовує нові технологічні можливості теплових помп, щоб покращити ефективність і забезпечити комфортність власника-користувача.

 

Сусідній польський ринок теплових помп в 2014 році зріс на 7% у порівнянні з попередній роком.

Дані: PORT PC

 

            Потужно розвиваються теплові помпи, які використовують у якості ВДЕ «повітря». Це пов’язано з нижчою вартістю такого обладнання і з простотою монтажу. Теплові помпи «повітря-вода» застосовуються для обігрівання приміщень і для нагрівання гарячої пробутової води.

 

            Користуться попитом і теплові помпи з «нижнім джерелом тепла» типу VRF (англ. Variable Refrigerant Flow), які мають можливість обігрівання та охолодження будинків.

            Для широкого впровадження теплових помп, найперше потрібна велика просвітницька робота – «зняття клейма недовіри».

            Перше, що «засіло» в головах потенційних замовників, які налаштовані «тільки на дешеве паливо – дрова», це слова «дуже дорого». Але мало хто з них знає, що встановленнч теплової помпи «повітря-вода» (3-7 кВт) з ефективним режимом роботи зовнішнього повітря до мінус 7 чи 15 градусів коштують до 2000 USD. Цієї помпи достатньо, щоб замістити протягом опалювального сезону 2000 м3 газу, а в теплий період дати дешеву гарячу воду (нагрівання 1 м3 води коштує 10 грн, при ціні е/е 0,80 грн/кВт*год). Так, це обладнання з Гонконгу (Китай), але з гарантією в Україні 5 років і з технічною підтримкою.

Друге питання, яке стримує розвиток ринку теплових помп – типове нерозуміння принципу дії помпи і небажання ознайомитися або вивчити.цей принцип («щось тут не так – бо я не розумію»). Одне з пояснень наступне. Секрет використання тепла повітря «заховано» в наднизькій температурі кипіння фреону (мінус 51°C), і повітря подається на теплообмінник з фреоном, щоб він закипів. Потім цей фреон поступає в камеру-охолоджувач, де «віддає» тепло при конденсуванні в теплообмінник з гарячою водою для системи обігрівання – нагріваючи її до плюс 35-58 градусів. Теплова помпа переносить тепло іззовні в приміщення, «відбираючи» його за допомогою вентилятора з зовнішнього повітря. Теплова помпа не виробляє тепло за допомогою електроенергії чи іншого палива, а тільки переносить його із зовнішнього середовища у внутрішнє, використовуючи електроенергію для роботи компресора, вентилятора, насосів та автоматики. Затрачаючи  на роботу цих пристроїв 1 кВт*год електроенергії, вихідна перенесена теплова потужність складає 3,89-4,5 кВт (це коефіцієнт ефективності СОР – яким характеризується теплова помпа). За рахунок такого технічного рішення економиться значна кількість енергії, що зменшує вплив системи обігрівання на довкілля та суттєво економить фінанси власника.

Категорія: Мої статті | Додав: taron101 (11.09.2015)
Переглядів: 667 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Друзі сайту

Copyright Prusak V.M. © 2024